Štítek: alchymie


Výjezdní Sešlost ve Žďáře 6.-9.7.2012

Autor: | , 22. 06. 2012 | Komentáře: (4)

Navrhuji první červencový víkend (od pátku 6. do pondělí 9. července) zorganizovat výjezdní Sešlost ve Ždáře nad Sázavou.

Orientační přihláška ZDE: http://www.doodle.com/rxprtk8z7bcaefxb

(c) Graham Burnett

Program:

 1. Sešlost u ohně venku, na zahradě, nebo i v hospodě (podle chuti a počasí, pro velkoměšťáky jsou tu ceny mírné!)
 2. „Zahrádkářský workshop“, představení ideologie permakultury a hnutí „transition“ (ropný zlom, ničení půdy… pokračování toho, co jsem představoval na Mezi Světy) a ukázání různých přírodních procesů v zahradě,
 3. Práce na zahradě, sklizeň a konzumace jahod (!) atd.
 4. Výměna semen a všech možných domácích specialit
 5. Výlet(y) do okolí (Kostel sv. J. Nepomuckého na Zelené hoře se svou symbolickou geometrií, …)
 6. Skill sharing (k dispozici je garáž s dílnou, cirkulárka, nějaké dřevo, kdo chce může se pochlubit co umí a vyrobit třeba něco hezkého a užitečného pro zahradu a přitom to ostatní včetně mě naučit)
 7. Data sharing (externí harddisky s sebou)
 8. Diskuse o stavu a budoucnosti společnosti a světa (Tip: levicově intelektuální žvásty à la manière Slavoj Žižek; sdílení impresí o duchu doby)
 9. Sdílení toho co děláme / chceme dělat, a proč, a jak, a vzájemná inspirace
 10. Jóga, meditace, healing, rituál, instantní osvícení a proJasnění reality (volitelně)

Akce je průtoková (nechť si každý přijede a odjede kdy chce a může), nenáročná, nezávazná, vzdělávací, zábavná, spirituální i materiální, a tak skvělá, jak skvělí budou všichni, co se akce zúčastní. Jelikož všichni jste skvělí, nemůže to mít chybu! ;-)

S sebou:

 •  sami sebe
 •  záměr proč vlastně chcete přijet a co od toho očekáváte
 •  volitelně libovolné množství prvků z následující množiny: vlastní semena různých rostlin, vlastnoručně sklizené ovoce, zelenina, sušené plody, jiné domácí speciality, pivo, víno, medovina, víno, ženy, zpěv, hudební nástroje, jiné drogy na kterých jste závislí nebo se chcete závislými stát nebo k tomu chcete pomoct druhým, spacák a karimatka [nějaké deky i matrace tu nicméně jsou volné], externí harddisky (data sharing), dovednosti (skill sharing), dobrá nálada (mood sharing), deprese/úzkosti/stres (healing), přátelé (aby se radost násobila),

Přespání je zajištěno u nás doma, kde v celém RD je celé prázdné patro a v zásadě nekonečno prostoru pro nekonečno lidí = pro kohokoli, kdo bude chtít.

Budu se těšit a nebojte se tuhle pozvánku dál šířit :-) Případné dotazy rád zodpovím

— Martin M.
vulgo Brozkeff
martin.malec zavináč email tečka cz | jabber: brozkeff zavináč gmail tečka com | ICQ: 173820959  | Facebook | NYX ID: brozkeff

Adresa:
U Pily 193/11
Žďár nad Sázavou

Telefon:
+420 737740166, pevná linka do domu +420 561116371

Spojení:

 • rychlíkem z Brna každou hodinu nebo každé dvě hodiny (plus mínus), doba jízdy cca hodina a pět minut;
 • rychlíkem z Prahy (směr Brno, ale přes Havlíčkův Brod!!) to jede dvě a půl hodiny

Ze žďárského  nádraží to je pak buď pěšky půl hodiny, nebo se dá jet busem (linka 2, zastávka Bezručova-stadion; příp. linka 4, zastávka Wonkova)


Zvětšit mapu

Keywords: Výjezdní Sešlost, Pubmoot, přírodní zahrada, brigáda, permakultura, skill sharing, oheň, rituál, magie, alchymie

Taoismus a nesmrtelnost

Autor: | , 16. 04. 2012 | Komentář: (1)

Mystika

Ve druhé části textu, jehož první se jmenovala Učení bílé tygřice a nefritového draka, bych čtenáře ráda seznámila s vybranými aspekty klasické taoistické mytologie a mystiky, přímo či nepřímo se dotýkajících učení sekty Bílých Tygřic. Uvádím zde popis mytologické podoby Západní královské matky, která je z pohledu Tygřic klíčovou postavou a možným tématem meditací i uctívání. Mužským partnerem Západní královské matky je Nefritový císař, nejvyšší taoistické božstvo, významné a inspirující především pro praxi Nefritového Draka.

V souvislosti s Nefritovým císařem uvádím i text Posvátná pečeť mysli Nefritového císaře převzatý ze stejnojmenné knihy Stuarta Alve Olsona. Tento text řazený do alchymistického taoismu má svou krásu a po seznámení se základní symbolikou není těžké jeho hlavním myšlenkám porozumět. Uvádím jej především proto, že poměrně výstižně shrnuje hlavní myšlenky taoistického pohledu na nesmrtelnost.

Pokračování článku

Jedna z cest, na níž provází Bílá Tygřice a Nefritový Drak, aneb o broskvi nesmrtelnosti trochu jinak

Autor: | , 16. 03. 2012 | Bez komentářů

Mystika

Tento článek začal vznikat při třídění a upřesňování mých poznámek o knize Vyučování Bílé Tygřice. Ač se tato kniha může na první pohled jevit až příliš populárně anebo povrchně, při bližším pohledu shledáme, že zajímavě využívá klasických taoistických kultivačních a alchymických technik. Téma vnitřní alchymistické kultivace u nás není příliš známé a proto si myslím, že si zaslouží trochu více pozornosti.

První část (obsažená v tomto článku) slouží jako úvod do tématu a snaží se čtenáři přiblížit stěžejní body a myšlenky z knih Hsi Laie Vyučování Bílé Tygřice a Vyučování Nefritového Draka. Sekta Bílých Tygřic a Nefritových Draků se zabývá uměními sebekultivace a vnitřní alchymie. V textu jsou uvedeny hlavní používané techniky.

Druhá část (příště) se hlouběji zabývá původním taoismem, jeho pohledem na nesmrtelnost a postupy používané k jejímu dosažení. Popisuji v ní postavu Západní královské matky a Nefritového císaře. V souvislosti s Nefritovým císařem uvádím i text „Posvátná pečeť mysli Nefritového císaře“ a krátký komentář.

Pokračování článku