Téma: Akce

Pozvánky na zajímavé akce.

Pozvánka na křest knihy Vúdú

Autor: | , 14. 01. 2014 | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pozvánka na křest knihy Vúdú

Přebal knihy

Magie a náboženství Divinorum společně s čajovým klubem Duhovka Vás srdečně zvou na křest dlouho očekávané knihy Vúdú: magie a náboženství k jejímuž vzniku Divinorum maličko přispělo.

Kdy: 15. února od 16. hodin

Kde: v čajovém klubu Duhovka v Praze

Můžete se těšit na malé občerstvení, živé bubnování i na malý rituál k požehnání a křtu knihy. Velice si vážíme toho, že kmotrou knihy se stane Sonia Guerrera (santeria.sk), která je v oblasti afrokaribské spirituality jednou z nejpovolanějších. V rámci křtu budeme knihu prodávat za zvýhodněnou cenu.

Pozvánka na 2. ročník plesu pohanů

Autor: | , 07. 01. 2014 | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pozvánka na 2. ročník plesu pohanů

Pohansky ples 2014Česká pohanská společnost,  Moravské pohanstvo a Mezinárodní Pohanská Federace pořádají o víkendu 7. – 9. února 2014 druhý ročník pohanského plesu „Ohnivá Brigit“. Všechny informace včetně přihlášky najdete na Stezkách pohanství.

I podle doby trvání akce je asi zřejmé, že nejde jen o ples, ale i o řadu doprovodných aktivit včetně přednášky, rituálu či slavnostní večeře.

Pohansko – nepohanské JaroSlavení

Autor: | , 03. 04. 2013 | Bez komentářů

akcejaroslaveni

Vážení , přátelé, kamarádi, příznivci, bardi, milci hudby, drazí a milí !

Zveme vás k tanci a poslechu pravé skřetí muziky v podání hudební společnosti Marta a Rasputin band. Blíže zde http://bandzone.cz/martaarasputinband?at=info

Přijďte si zatančit a pobýt v dobré společnosti za doprovodu příjemné muziky do klubu Mandragora v Praze na Vinohradech http://www.mandragora-praha.cz/

Začínáme v sobotu 27.4. 2013 ve 20:20. Bohové mají vstup zdarma, ostatní za 75,- Kč na místě.

Nebo také na FB události tady.
Za podpory PFI CZ/SK a Divinora vás zve Vendula Ještěrka Litterová, Marta a Rasputin band a Jaroslav Švandrlík.

Pohanské jaro: Tomáš Kočko & Orchestr

Autor: | , 01. 04. 2013 | Komentář: (1)

kocko

Česká pohanská společnost za podpory Divinora, Rodné víry, Drakkárie, Stezek pohanství, Folktimu a dalších pořádá výjimečný koncert slavné kapely Tomáš Kočko & Orchestr, která je tak oblíbená mezi mnoha pohany. Na koncert vás tímto srdečně zveme, celý se bude nést v pohanském duchu – proto také jedinečný název Pohanské jaro.

Přijďte si poslechnout překrásné písně o krásách naší krajiny, jejich příběhů a mystiky, písně oslavující pohanské bohy a lidové tradice a především písně od úžasné kapely. Přijďte s námi uvítat jaro tancem, zpěvem a poslechem pohanských písní v prostorách Baráčnické rychty, které jsou historicky spojené s oživováním starých tradic!

Pojďte také probudit pohanské jaro!

Datum: 5.4.2013
Čas: 20:00
Místo: Baráčnická rychta – Tržiště 23/555, Praha 1
Cena: 180 Kč, pro členy ČPS 160 Kč

Rezervace na www.pohanskaspolecnost.cz
Lísky je možné zakoupit i na místě.

Pro více informací sledujte tuto FB událost.

Pozvánka na přednášku

Autor: | , 18. 03. 2013 | Bez komentářů

Zajímá Vás magie? Proč se jí lidé po tisíciletí zabývají? Jaké jsou její cíle a co přináší pro člověka v současnosti? Jaká jsou různá pojetí jednotlivých tradičních autorů píšících o magii? Jaké jsou základní magické metody a techniky? A jak probíhá zasvěcení v tradičních systémech?

Přednáška: Magie -tradiční zasvěcovací soustava

Setkání s prof. Michaelem Strmiskou v Brně

Autor: | , 15. 03. 2013 | Bez komentářů

sacrifice_Strmiska

Americký religionista profesor Michael Strmiska

 

Je tomu již rok, co proběhlo první setkání s prof. Michaelem Strmiskou v Brně, které pro veřejnost zorganizovala Catalessi. Pro veliký zájem Vás pohanská větev Divinora, Moravské pohanstvo, srdečně zve na další debatu s tímto proslulým americkým religionistou, profesorem Michaelem Strmiskou, která proběhne v restauraci U kormidla dne 22.3.2013, v 17:00 hod (edit: změna!!!! začátek od 19:00). (salónek vzadu v restauraci)Vhodná témata k diskusi mohou představovat jak jeho nedávná cesta po Skandinávii, návštěva Islandu a tamní pohanské komunity Ásatrú, tak také i obecně etnická pohanství v rámci celého světa, problém extremismu a pohanství, či sociálně-religionistický výzkum pohanství. Debata je zcela otevřená dalším případným námětům!Prof. Michael Strmiska je americký religionista a vědec působící na univerzitě Orange County Community College v Middletownu. Těžiště jeho zájmu je v aktuálním a živém pohanství, o které se aktivně zajímá – zejména kontakty s praktikujícími pohany. Vyučuje zejména světovou historii a asijskou historii a zároveň se věnuje výzkumu pohanských náboženství staré i moderní Evropy.
Jeho osobní web najdete na http://aozora.freeyellow.com a jeho osobní blog na http://thepoliticalpagan.blogspot.com.

Všichni (nejen) brněnští (nejen) pohané jsou upřímně zváni!

Srdečně Vás zvou Catalessi, Matouš Vencálek a Flash za Moravské pohanstvo

další »