Moravské pohanstvo

Autor: | , 15. 10. 2012 | Komentáře: (2)

Nově nám vznikl v rámci Divinora nezávislý projekt Moravské pohanstvo, jehož cílovou skupinou jsou lidé z Moravy.

Jako hlavní koordinátory projektu lze jmenovat Flashe (který dosavaď měl na starosti brněnské PFI pubmooty) a Meriho (člen Vlčího kultu).  V tuto chvíli naleznete stránky projektu na Facebooku a Google plus. Leč máme proč věřit, že jejich nadšení pro pohanství brzy projekt nechá rozkvést do krásy a získá si nejen i webovou stránku, ale především svou část pohanské komunity.

A nyní nechám koordinátory, aby řekli k projektu své:

Zdravíme pohany v ČR a speciálně na Moravě!

Projekt Moravské pohanstvo (MP) vznikl jako pohanská větev projektu Divinora. Jako takový již nějakou dobu běží, ovšem do této doby neměl konkrétnější název a přesnější obrysy. To se teď změnilo.

Moravské pohanstvo nemá za cíl navazovat na pohanství Moravy, ale klade si za cíl sdružovat veškeré pohany na území Moravy, potažmo z celé České republiky, to znamená kelty, slovany, germány apod.

Případné spolupráci s ostatními skupinami se nebráníme. Chceme vytvořit prostor, kde by se mohli pohané na Moravě potkávat a sdílet své zážitky či osobní gnózi. Tímto chceme novým a stávajícím pohanům z Moravy ulehčit cestu k poznání. Nyní nebude třeba jezdit kvůli setkáním například až do Prahy či na Liberecko, ale budou se moci setkávat kousek od svých domovů. Ne snad proto, že by  z lenosti nechtěli, nebo že by akce nebyly dobré, ale jednoduše proto, že ne vždy je to možné, zvlášť ve všední dny. Ostatně přesně kvůli tomuhle tento projekt ve svém prvopočátku vznikl (při výšlapu po Jizerských horách) – uspořádat první pohanský pubmoot v Brně (mé poděkování Eurikovi a Johance za pomoc).

Teď trošku blíže k naším projektům. V současné době jsou v běhu dva – známý a zmiňovaný Pohanský pubmoot PFI (PM PFI) a mládě Mlžná stezka pohanstvá (MSP).

PM PFI je si myslím zbytečné vysvětlovat o co jde. Pokud by se přesto našel někdo, kdo si pod tím neumí nic představit, tak doporučuji příští navštívit a zažít na vlastní kůži:)  Co tu ale zmíním, je proč přívlastek PFI. PFI ČR v současné době hybernuje a já sem byl požádán jedním ze svých přátel, zda pubmooty v Brně můžou nést název a logo PFI pro zachování povědomí mezi pohany. Mě se tento nápad líbil a stále líbí. Při sklence dobrého moku se budeme na některém těšit .)

MSP nově spuštěná akce, která míní vytvořit prostředí pro setkávání a sdílení poznatků a debat – ať už svojí tradice / cesty, gnóze, zážitků – to kde se lišíme, kde naopak jsme na stejné vlně, jak a proč to celé vnímáme apod. v přímené čajovně. Ideální pro zájemce nebo nováčky, kteří tápou.

Zkrátka a dobře, Moravské pohanstvo Vám nabízí zázemí pro Váš další rozvoj,  ať už nováčkům / zájemcům o pohanství či zkušeným pohanům. Bez závazků, bez přihlášek, bez nutnosti patřit k nějaké zastřešující organizaci (Vaše případně členství je Vaší volbou, nám nevadí). Volba je jen a jen na VÁS samotných ;-)

Za tým Moravského pohanstva

                                                                              Flash & Meri