Jádro chaos magie je konání

Kategorie: (ZeroCatchers) od autora Cody, 28. 06. 2012

Seznam štítků : , , ,

Když jsem před pár dny odpovídal jednomu zájemci o chaos magii na dotaz stran praxe, z jeho otázky jsem pochopil, že chápání chaos magie je stále laickou a poloodbornou veřejností nedostatečné. Otázka zněla, jestli může ve svém sigilickém obřadu udělat ještě jednu operaci s určitým zpoždění. Aby se tím nezprotivil zásadě zapomínání sigilií. Schválně, napadá vás, co je na tom dotazu špatně?

Pokud jste tipovali na tu ZÁSADU, tak jste se trefili. Jak může v chaos magii, která jako taková není žádným magickým systémem ani tradicí, existovat jakákoliv zásada, kterou by chaos magik nemohl změnit? Nezapomínejte, že nic není pravda a vše je dovoleno. Stanovujte si hranice jen proto, abyste je mohli překročit.

Jinými slovy – chaos magie adepta vychovává ke dvěma zásadním schopnostem. Zásada kreativity a zásada flexibility. Sama o sobě nemá žádné morální, duchovní či jiné zásady, žebříčky hodnot, ke kterým by magika vedla. Nehledá Nirvánu ani Boha, natož aby někomu nakazovala něco uctívat. Jde o prázdný prostor, který si magik zaplňuje sám. A pokud má pocit, že by samotné odpálení sigilie a účel rituálu mohl podpořit jinými aktivitami, které ale jsou v rozporu s něčím, co jiný chaos magik říká – hurá do toho. Proč by vás měly zajímat nějaké obecné kecy člověka, co vás nezná, netuší jaké máte schopnosti, motivaci a proč daný obřad děláte.

PROSTĚ TO UDĚLEJTE.