Setkání v jiném prostoru

Autor: | , 18. 03. 2011 | Komentář: (1)

V záplavě teoretických textů se nějak ztrácí podstata toho, proč jsme tady?

Ze své zkušenosti vím, že magie není ani tak moc o teorii jako o praxi (na jeden teoretický poznatek by měl připadnout jeden či dva praktické), jinak řečeno – teorie je na netu i v knihách tuna, společné praxe je poskrovnu.

Byl bych pro pravidelná setkání na nefyzické úrovni. Je to něco jako společná meditace, ale na trochu jiné úrovni.

Ze začátku bych byl rád, kdybysme se vůbec sešli – stejný čas, stejný den.

Jak by vše probíhalo?

V určený čas ponořme se do změněného stavu vědomí – spánkové hladiny –  nejlépe nějakou tu minutku před oficiálním započetím, abychom se zklidnili. Pak si představte velký strom (internet) a myslete na zdroj, odkud se další lidé o tomto setkání dozvěděli… pak vnímejte první příchozí, nebo již přítomné.

Všem bych doporučil, aby se dívali, pozorovali, vnímali… konečně tak ustane štěbetání o těch bežných lidských hloupostech a půjde se trochu více do hloubky…

Uvolnění, klid mysli a návrat k naší podstatě nechť jsou našimi věrnými společníky při tomto prožívání.

Až budete pociťovat úbytek energie, pomalu ukončuj spojení s tímto světem.

Proč?

Sdílení – to je odpovědí. Byli jsme stvořeni k tomu, abychom sdíleli prostor a energie s jinými částmi našeho já  – druhými lidmi.

Dokud jsem nezorganizoval první takové setkání, nevěděl jsem, že mi něco takového chybí. Je to stejné jako s dotykem a obejmutím: zdánlivě primitivní drobnosti jsou ve skutečnosti hluboké archetypální důležitosti.

Když bychom se dotýkali pravidelně vybraných lidí, je dost možné, že bychom rychleji zvládli změnit to, na co bychom sami jen těžko stačili.

Příprava:

Představme si, kdyby naše emoce a myšlenky byly bytostmi: s jakým zájezdem lidí bychom tam asi přišli? Byl by to rozhádaný polský zájezd – proto zklidnění a případná relaxace/meditace není od věci. Dobrým meřítkem by pak mělo být toto: Kdo by si vzal na sebe špinavé oblečení? Stejné je to i myšlenkami a emocemi. Když máš na sobě špinavé hadry (myšlenky, emoce…) nechoď raději moc mezi lidi, ani na toto setkání.

Na druhou stranu není nutné přípravy nějak přehánět – osobně jsem jedno z nejlepších setkání zažil v přítomnosti kámoše u televize, ale byla to nouzovka.

Ochranné rituály jsou vítány, pakliže nebudou evokováni démonické či jiné entity „nižší“ úrovně. Toto setkání je určeno pro všechny pozitivně naladěné lidi a to jak křestany, židy, buddhisty a další… takže někdo si klidně může přivolat na ochranu Ježíše Krista apod.

Zkušenosti:

Barvitost, jednota, překvapení, sdílení, příval pozitivních energií – tohle všechno se dá a nebo taky nedá zažít. Já to prožil, ale je to hodně závislé na lidech, co na setkání přijdou, a s čím přijdou!

Za každou jednu teoretickou myšlenku mají přijít dvě praktické a hlavně prožitkové, protože o tom je skutečná magie života.

Protože jsem tady zatím nenašel diskuzní prostor, prosím případně o navrhnutí nějakého diskuzního fóra kde by se upřesnily detaily a hlavně kde by se psala zpětná vazba.

Podobná setkání samo nejsou nic nového  jako všechno, několik jsem jich již pořádal, řekl bych se slušnými výsledky.

Setkání navrhuji každý úplněk od 20.15 do 20.20.

Návrhy na jiné dny a časy vítány.