Štítek: kouzla


Ochranná kouzla

Autor: | , 14. 05. 2013 | Komentář: (1)

Článek píšu na popud několika situací a zjištění, že mnoho lidí neví jak se bránit nechtěným vlivům. Neberte jej, prosím, jako dogma, ale pouze jako přátelské návrhy. Nevím jaké kouzla a techniky používají ostatní a mnohé se mohou velmi lišit od těch, které tady popisuji.

Všechny slouží pouze k vlastní obraně proti nechtěným vlivům, cizí manipulaci, vysávání energie atd.  Jsou také založeny na vizualizaci nebo práci s energií. Ochranným amuletům se můžu věnovat někdy příště.

 

Plášť proti urážkám

Je asi nejjednoduší ochrana, kterou jsem kdy používala. Naučila mě jí mamka, když jsem byla malá, a spolužáci mě uráželi. Jedná se o vizualizaci pláště nebo kabátu, po kterém všechny urážky sklouzávají na zem a nositele se nedotknou. Jediné, co je u této techniky potřeba je, nezapomenout si plášť nebo kabát vizuálně ráno obléct. Jako malá jsem si pomáhala tím, že jsem stála u „oblékání“ před zrcadlem.

 

Obranné nebo ochranné štíty

Štíty jsou těžší technikou než plášť vyžadují delší soustředěnou práci k jejich vytvoření. Také jsou komplexní a někdy i velmi složité. Ponejvíc ale odráží schopnosti a vlastnosti svého nositele.

Štít je možné tvořit mnoha způsoby od složitých rituálů s pomocí entit či vesmírné energie po méně slavnostní vizualizaci. Já štit vizualizuji a přidávám k němu při tvorbě nebo opravě část energie k posílení jeho schopností.

Tvar i materiál štítu je na jeho nositely. Tedy na Vás. Je proto určitě nutné zvážit jak chcete štít konstruovat a k čemu má primárně sloužit. K tomu je zapotřebí určitý čas. Přikláním se k polopropustným štítům, kdy je možná korekce toho, co přijímáme zvenčí. Zároveň také neumožňují plnou izolaci, která se sebou přináší rizika. Pokud například bude štít postaven z železobetonových kvádrů jen těžko jde očekávat, že si jeho nositel bez větších problémů užije slunečného počasí nebo úsměvů okolních lidí. Schválně přeháním. :)

 

Odstínění

Osobně používám pro nerušený klid při soukromých rozhovorech v hlučných místech (hospoda, park plný lidí). Cílem není eliminovat hluk, ale snížit pravděpodobnost, že by okolí slyšelo o čem mluvím.

Technika je založena na vizualizaci velmi podobné jako u obranného štítu. Brání soukromý prostor uvnitř a generuje pro okolí šum.

Před samotnou vizualizací zmapujeme prostor, který chceme odstínit. Poté vizualizujeme jak prostor vyjímáme z okolního světa nebo jak jej ohraničujeme neproniknutelnou barierou pro ostatní náhodné posluchače. Čím menší prostor tím méně energie vynaložíme.

Odstínění lze také „předpřipravit“ a ve formě gesta použit. Zvyšuje se tak rychlost využití. Postupujeme stejně, jako při klasickém odstínění, jen za poslední krok přidáme formulku o uchování vzoru kouzla v určitém námi vymyšleném gestu. Například „V tomto gestu se skrývá odstínění.“