Téma: Novinky na Divinoru

Zde se objevují novinky na portálu Divinorum.cz, upozornění na provedené změny a zajímavosti.


Restrukturalizace Divinora

Autor: | , 29. 03. 2013 | Bez komentářů

Jak jste si mnozí povšimli, v poslední době se na Divinoru dějí změny. Webová stránka prochází restrukturalizací a organizační tým se podstatně rozrůstá. Chystáme nové ambiciózní projekty a zde, v Novinkách, o nich budeme čtenáře pravidelně informovat.

Moravské pohanstvo

Zatím nejviditelnější změnou, která se udála, je spolupráce Divinora s Moravským pohanstvem, které zaštiťuje místní sympatizanty s folklorem a neopaganismem. Díky tomu se do Brna dostaly tradiční akce Mezinárodní pohanské federace (PFI), „Pubmooty„, čili setkání v hospodě, které pořádáme přibližně jednou za čtvrt roku ve spolupráci s obnovenou PFI ČR-SK.

Vlastní akcí Moravského pohanstva jsou neformální setkání, které se zvou Mlžné stezky pohanské. Konají se až na výjimky každé dva týdny. Tyto (zpravidla úterní) večery diskutujeme na téma příbuzné pohanství a magii nad dýmkou a dobrým čajem. Pro datum nejbližší události sledujte, prosím, náš Google kalendář, který najdete v pravém sloupci na této webové stránce.

Pražský okultní shisha sraz

Další novinkou je zrození pražského dvojčete Brněnského okultního shisha srazu (B.O.S.S.), který můžete najít pod zkratkou P.O.S.S. První událost se bude konat na konci června ve spolupráci s Čajovým klubem Duhovka – pro přesnější datum opět odkazuji na kalendář akcí.

Redakce

I pravidla přispívání články na Symposion, resp. na zdejší stránky, se změnily a doufáme, že ve prospěch autorů. Dosud platilo, že kdo chtěl přispět, založil si vlastní účet na webu Divinora, kam vkládal články sám. Do budoucna stačí, když se text pošle na e-mail nově vytvořené redakce Symposionu – redakce@divinorum.cz – a my pomůžeme článek zpracovat, zeditovat a publikujeme ho pod jménem, které si autor sám vybere. Posílat však můžete nejen články. Ne každý je spisovatel. Na Symposion do budoucna budou přibývat i rozhovory s lidmi, kteří mají co říct, fotky se spirituální tematikou, návody na krátké praxe atp.

Pokud máte chuť sdílet, ale nepovažujete se za psavce, netrapte se a pošlete své poznámky taktéž. Členové redakce ho s vámi projdou a pomůžou vám nalézt slova.

Blogy

Připravovaná osobní sekce poskytne prostor těm autorům, kteří mají mnoho zážitků z praxe, které by se těžko daly zpracovávat do odbornějšího, souvislého textu. Bloggerům bude založen vlastní účet, který dostane specifickou URL adresu a kam budou moci přispívat dle svého uvážení: prožitky z meditací nebo rituálů, úvahy, krátká poznání, cokoliv si budou přát. Podmínkou pro získání účtu je prokázat svou chuť a vůli přispívat. Prozatím toho docílíte tak, že nám pošlete na ukázku dva až tři příspěvky. Kontakt na redakci je uveden výše. Poté vám bude dán prostor tvořit dle libosti.

 

To je prozatím vše. Připravovaných projektů je ale nesčetné množství, proto doporučujeme sledovat náš Google kalendář (návod, jak si ho přidat mezi své kalendáře, najdete na této stránce) nebo Facebook profil Divinora.

Těšíme se na vás na nějaké z akcí!

 

Změna složení organizačního týmu

Autor: | , 16. 05. 2012 | Bez komentářů

Změna je nedílnou součástí života. A tak dne 19.4.2012 Divinorum po vzájemné domluvě opustil Cody. Ač z této ztráty cítíme lítost, chápeme a ctíme Codyho obtížnou volbu priorit mezi osobním životem a projektem, který žádá svou daň v podobě času a energie.
Cody přislíbil pokračující spolupráci na projektu ZeroCatchers, která zůstává jeho vkladem Divinoru. Proto se můžete těšit na další články o chaosmagii. Zároveň mezi námi vítáme posilu v osobě Troie, který zaujme uprázdněné křeslo v organizačním týmu. A Flashe jako externího spolupracovníka, jenž se bude starat o PFI pubmooty.

Codymu přejeme dobrou a rovnou cestu životem, úspěchy v profesním a magickém životě, a radosti v tom osobním. Troiovi a Flashovi, aby spoluúčast na projektu nabídla radost a prostor pro tvořivost a realizaci vlastních nápadů.

My, kteří zůstáváme, budeme pokračovat směrem, který jsme si v průběhu let společně vytyčili. Nadále budeme přinášet zajímavé články a organizovat setkání.

Nechť se dílo nám všem daří.

Cornélius za organizační tým Divinora.

Divinorum vyhlašuje soutěž o nejlepší článek

Autor: | , 18. 06. 2011 | Bez komentářů

SEO Divinorum.cz

Autor: | , 14. 05. 2011 | Bez komentářů

V rámci zvyšování uživatelského komfortu při procházení webu i lepší strukturovanosti pro vyhledávače se na Divinoru objevila „drobečková nápověda“, tlačítka pro snadné sdílení na Facebooku či Twitteru a několik dalších drobností.

Profily uživatelů

Autor: | , 12. 10. 2010 | Bez komentářů

Od teď je možné kliknout na jméno autora článku, čímž se zobrazí stránka se seznamem všech tematických textů, které tento autor v minulosti na Divinoru publikoval. Každý si tam navíc může dát odkaz na svou webovou stránku, dopsat krátké info o sobě a případně přiložit fotku. Vše se řeší přes uživatelský Profil.

Malé setkání u ohně

Autor: | , 20. 07. 2010 | Komentář: (1)

Dne 31.7.2010 ve večerních hodinách se uspořádá na Stránské skále malý oheň. V rámci programu se kromě oslavy letních dnů bude pořádat menší šamanský rituál a oslavení malé výpravy Divinora, která vyráží na Vltavu.

Připojte se k naší malé lokální akci a popřejte úspěch naší výpravě. Hudební nástroj je vítaný, dobrá nálada předpokladem, nějaký proviant s dobrým pitím příjemným vkladem.

Máte-li zájem se účastnit, kontaktujte mne (Corny.Drake(zavináč)gmail.com) a nebo se připojte k události na stránkách Divinora na FB.

Místo srazu je vstup do hlavní jeskyně, případně přesněji vstup do menší boční jeskyně nalevo od té hlavní, kde bude oheň, v 18:30. Organizační detaily viz komentář od Brozkeffa.

další »