Restrukturalizace Divinora

Autor: | , 29. 03. 2013 | Bez komentářů

Jak jste si mnozí povšimli, v poslední době se na Divinoru dějí změny. Webová stránka prochází restrukturalizací a organizační tým se podstatně rozrůstá. Chystáme nové ambiciózní projekty a zde, v Novinkách, o nich budeme čtenáře pravidelně informovat.

Moravské pohanstvo

Zatím nejviditelnější změnou, která se udála, je spolupráce Divinora s Moravským pohanstvem, které zaštiťuje místní sympatizanty s folklorem a neopaganismem. Díky tomu se do Brna dostaly tradiční akce Mezinárodní pohanské federace (PFI), „Pubmooty„, čili setkání v hospodě, které pořádáme přibližně jednou za čtvrt roku ve spolupráci s obnovenou PFI ČR-SK.

Vlastní akcí Moravského pohanstva jsou neformální setkání, které se zvou Mlžné stezky pohanské. Konají se až na výjimky každé dva týdny. Tyto (zpravidla úterní) večery diskutujeme na téma příbuzné pohanství a magii nad dýmkou a dobrým čajem. Pro datum nejbližší události sledujte, prosím, náš Google kalendář, který najdete v pravém sloupci na této webové stránce.

Pražský okultní shisha sraz

Další novinkou je zrození pražského dvojčete Brněnského okultního shisha srazu (B.O.S.S.), který můžete najít pod zkratkou P.O.S.S. První událost se bude konat na konci června ve spolupráci s Čajovým klubem Duhovka – pro přesnější datum opět odkazuji na kalendář akcí.

Redakce

I pravidla přispívání články na Symposion, resp. na zdejší stránky, se změnily a doufáme, že ve prospěch autorů. Dosud platilo, že kdo chtěl přispět, založil si vlastní účet na webu Divinora, kam vkládal články sám. Do budoucna stačí, když se text pošle na e-mail nově vytvořené redakce Symposionu – redakce@divinorum.cz – a my pomůžeme článek zpracovat, zeditovat a publikujeme ho pod jménem, které si autor sám vybere. Posílat však můžete nejen články. Ne každý je spisovatel. Na Symposion do budoucna budou přibývat i rozhovory s lidmi, kteří mají co říct, fotky se spirituální tematikou, návody na krátké praxe atp.

Pokud máte chuť sdílet, ale nepovažujete se za psavce, netrapte se a pošlete své poznámky taktéž. Členové redakce ho s vámi projdou a pomůžou vám nalézt slova.

Blogy

Připravovaná osobní sekce poskytne prostor těm autorům, kteří mají mnoho zážitků z praxe, které by se těžko daly zpracovávat do odbornějšího, souvislého textu. Bloggerům bude založen vlastní účet, který dostane specifickou URL adresu a kam budou moci přispívat dle svého uvážení: prožitky z meditací nebo rituálů, úvahy, krátká poznání, cokoliv si budou přát. Podmínkou pro získání účtu je prokázat svou chuť a vůli přispívat. Prozatím toho docílíte tak, že nám pošlete na ukázku dva až tři příspěvky. Kontakt na redakci je uveden výše. Poté vám bude dán prostor tvořit dle libosti.

 

To je prozatím vše. Připravovaných projektů je ale nesčetné množství, proto doporučujeme sledovat náš Google kalendář (návod, jak si ho přidat mezi své kalendáře, najdete na této stránce) nebo Facebook profil Divinora.

Těšíme se na vás na nějaké z akcí!