Jak může homeopatie pomoci při magickém rituálu v přírodě

Autor: | , 11. 07. 2011 | Komentáře: (5)

Tak jako každý rok i letos nakonec přišlo léto. Venku svítí sluníčko, je příjemně teplo, i když tedy dnes, při psaní těchto řádků, je venku poměrně chladno, fouká a leje jako z konve. Vraťme se ale k předpokladu, že je krásné počasí a i nejzavilejší magici opouštějí svá kuřidly prosáknutá doupata a vyrážejí praktikovat do lůna přírody. Příroda je však zákeřná, dravá a nebezpečná a na nebožáka tu čeká řada nástrah. Povíme si tedy, jak překonat jejich možné následky pomocí homeopatie. Protože příprava samotná je často řešena dlouhodobou přípravou i „detoxikací“ organismu, pro mnohé magiky je pomoc homeopatik jedním akceptovatelných řešení, neboť se jedná o čistě přírodní preparáty.

 Většina praktikujících zamíří někam dál od civilizace. Zde se může výborně hodit lék první volby při veškerých úrazech Arnica montana. Snižuje bolest a otoky, urychluje vstřebávání modřin a reguluje pomalé krvácení. Lze ji užít při bolesti svalů způsobených nadměrnou námahou (Ano, kdo z vás nesl na zádech celou rituální výbavu ví, o čem mluvím – například kompletní Agrippova Okultní filosofie je hezkých pár kilogramů.)

S úrazy během rituálu se často pojí i šok. Jeho projevem je zejména:

  • zvýšený tep (postupně se zvyšuje až na 140 – 160 tepů za min.)
  • bledá, chladná kůže, pocení nebo i rozpálená kůže
  • žízeň, při vypití většího množství tekutin hrozí zvracení
  • únava, schvácenost, apatie nebo naopak neklid
  • mdloba

Lékem, který tento stav pokrývá, je Aconitum napellus. Jeho výrazným rysem je i panika a strach ze smrti. To se může často projevit i po nečekaně úspěšné evokaci.

Předpokládejme, že se magikovi vážnější úrazy vyhnuly a on kráčí zvolna a neohroženě krajinou. Kochá se svěží zelení vzrostlých stromů i travin, vše je v plném květu, ve vzduchu se mísí nejrůznější vůně a pyly a jeho začíná svědit měkké patro a intenzivně kýchá. S každým dalším nádechem je to horší, projevuje se přecitlivost na vůně a zimomřivost. V tento okamžik mu pomůže Sabadilla. Pokud by mu jen tekl z nosu vodnatý štiplavý sekret a slzely mu oči, jako první pomoc by bylo možné použít Allium cepa. Alergické projevy například na kuřidla a další alergeny dokáže mírnit i Histaminum. Léčba vedoucí k odstranění alergií nespadá ale do akutní homeopatie, ta ji pouze zmírní, prvotní příčinu však neodstraní, jen dočasně uleví.

S kapesníkem u nosu pokračuje dál. Za sebou má již několik dlouhých stovek metrů a stále zřetelněji si uvědomuje, že brát si nové boty, byť korespondečně sladěné, nebyl zrovna nejlepší nápad. Tu a tam se objevil puchýř a některý si stačil už i sedřít. Vhodné je krytí náplastí a na urychlení hojení použít Calendulu. Je výborná i na odřeniny typu silničního lišeje.

Konečně dorazil na místo. Houfy komárů ho toužebně očekávají a lačně se na něj vrhnou, protože magik, vědom si zásadních negativních korespondencí, repelent neužívá. Pokud způsobují načervenalé štípance, svědící, kterým ulevuje chlazení v lesním potůčku, použijte Apis mellifica. Vhodný je i na poštípání včelou či vosou. Nefunguje však na elfí uštknutí. Urticu urens zvolte, pokud na vás místo komárů číhají muchničky a pokousání studná voda nelepší, ba spíš horší. V případě, že se na místě štípnutí či kousnutí objeví zatrvrdlý, nafialovělý otok s popraskanými žilkami či místo hnisá, případně otékají nejbližší mízní uzliny, je nejvyšší čas na Tarentulu cubensis.

Dým z rozdělaného ohníčku zahnal spolehlivě veškerý bodavý hmyz v okruhu třista metrů. V ohništi má i dostatek uhlíků do kadidelnice. Už během výcvilku mu jeho mistr jasně říkal, aby s ní, když je rozpálená, zacházel opatrně. Dnes však není jeho nejlepší den, popálenina na ruce je důkazem víc než hmatatelným. Lékem první volby na vešekré popáleniny, a to i ty od sluníčka, je Cantharis. Je možné jej i střídat s Apisem, při začervenalé svědící či pálící pokožce nebo s Belladonnou, pokud je kůže višňově rudá a bolest pulsující. Belladonnu by bylo možné použít i při úžehu (nedostatečná ochrana před sluncem) či úpalu (pobyt v prostředí s vysokou teplotou). První pomoc spočívá v  odvedení postiženého do chladnějšího prostředí, vlažných zábalech a podávání tekutin (je-li dotyčný při vědomí).

Někdy se den vážně nevyvede, a tak není překvapením, že náš magik dílo zkázy dokonal neobratným zacházením s dýkou. Hojení řezných ran urychlí Staphysagria. Můžete ji použít i při starších, špatně se hojících a rozestupujících se řezech, které mají i tendenci hnisat.

Přemožen okolnostmi užil v zoufalství nejvyšší theurgické kouzlo – přítele na telefonu, který ho zachrání, ač je na lesní cestu vjezd povolen pouze vozidlům lesní správy. Cesta je protkaná kořeny stromů, auto po ní poskakuje a magikovi se začíná rosit čelo a pociťuje nevolnosti v krajině břišní. Užijte Cocculus indicus, pokud se nevolnost zhoršuje na čerstvém vzduchu, pachem jídla a pohybem. Nevolnost v obraze Tabaca se zlepší čerstvým vzduchem, zavřením očí a zvracením. Petroleum má závratě a nauzeu, silně sliní a má pocit prázdnoty žaludku, kterému uleví jídlo. Borax použijte, pokud má postižený žaludek na vodě a pocity nevolnosti se mu zhoršují při pohybu shora dolů.

Po strastiplné cestě konečně stojí v bezpečí svého bytu. Zbývá snad jen vytáhnout zapomenuté klíště. Pinzetu raději už po všech dnešních zážitcích neriskuje, bezpečnější je kašička z mýdla a vody nebo tekuté mýdlo. Po chvíli zaklínání, potírání a přejíždění přes klíště se samo téměř dobrovolně, bez dalšího exorcismu, pustí. Místo je dobré vydezinfikovat Jodisolem, Levandulovým olejíčkem nebo Tea Tree olejem. A užít Ledum. Je to lék, který se používá jako lék první volby při přisátém klíštěti, štípnutí, pokousání zvířetem, bodnutí, pokud na místě poranění nejsou žádné intenzivní symptomy, které by ukazovaly na použití jiného léku.

Za okny se pomalu smráká a náš magik usíná vysílením ve svém vyřezávaném křesle. Ve spánku si snad už neublíží, takže i mně nezbývá nic jiného, než se rozloučit, protože mých rad již netřeba. Přeji vám všem krásné léto, užijte si dovolenou a relax v přírodě a ať je situací, ve kterých byste museli užít homeopatickou lékárničku, co nejméně.

A na závěr ještě přidám několik zásad při užívání homeopatik. Při akutních stavech volíme většinou nižší potence – 9, 12 nebo 15CH. Četnost podání závisí od naléhavosti stavu. V praxi tedy můžeme podávat 1 granuli po 10 – 30 minutách u hodně intenzivních stavů, až po 1 granuli 3 – 5x denně u méně náročných situací.

A to už je opravdu vše!

Jana Balušíková (www.modryhad.cz)