Štítek: magie


O fenoménu „šťastných húdúistů“, část 2

Autor: | , 03. 04. 2014 | Komentáře: (22)

Magie

O fenoménu „šťastných húdúistů“1 , část 2 (první část článku najdete zde)

Slíbený druhý díl textu O fenoménu „šťastných húdúistů“ jednoduše navazuje přesně v místě, kde ten minulý skončil[1], a jen na okraj dodáváme, že oba texty jsou jednotnou studií a nikoliv seriálem. Naším hlavním zájmem bude nyní podívat se na zoubek konečně již „šťastným húdúistům“, o kterých jsme se několikrát zmiňovali a pokud pociťoval čtenář u minulého textu menší nauzeu, se „šťastnými húduisty“ již vstoupíme do nejnižších sfér esoterního pekla a budeme konfrontováni s  nejmladší generací samozvaných odborníků na tuto okultní problematiku, kteří do jisté míry reprezentují i dekadenci současné scény českého magického kotlíku. Dodáváme také, že budou pro úplnost analyzovány i zmínky o Michaelu Bertiauxovi z pera českého historika okultismu Milana Nakonečného a tyto ať čtenář nevnímá rozhodně jako součást „šťastného húdúismu“, ale jen jako reference, které se s ním setkávají časově a jsou na něm jinak nezávislé. Více již v textu.

Pokračování článku

Ochranná kouzla

Autor: | , 14. 05. 2013 | Komentář: (1)

Článek píšu na popud několika situací a zjištění, že mnoho lidí neví jak se bránit nechtěným vlivům. Neberte jej, prosím, jako dogma, ale pouze jako přátelské návrhy. Nevím jaké kouzla a techniky používají ostatní a mnohé se mohou velmi lišit od těch, které tady popisuji.

Všechny slouží pouze k vlastní obraně proti nechtěným vlivům, cizí manipulaci, vysávání energie atd.  Jsou také založeny na vizualizaci nebo práci s energií. Ochranným amuletům se můžu věnovat někdy příště.

 

Plášť proti urážkám

Je asi nejjednoduší ochrana, kterou jsem kdy používala. Naučila mě jí mamka, když jsem byla malá, a spolužáci mě uráželi. Jedná se o vizualizaci pláště nebo kabátu, po kterém všechny urážky sklouzávají na zem a nositele se nedotknou. Jediné, co je u této techniky potřeba je, nezapomenout si plášť nebo kabát vizuálně ráno obléct. Jako malá jsem si pomáhala tím, že jsem stála u „oblékání“ před zrcadlem.

 

Obranné nebo ochranné štíty

Štíty jsou těžší technikou než plášť vyžadují delší soustředěnou práci k jejich vytvoření. Také jsou komplexní a někdy i velmi složité. Ponejvíc ale odráží schopnosti a vlastnosti svého nositele.

Štít je možné tvořit mnoha způsoby od složitých rituálů s pomocí entit či vesmírné energie po méně slavnostní vizualizaci. Já štit vizualizuji a přidávám k němu při tvorbě nebo opravě část energie k posílení jeho schopností.

Tvar i materiál štítu je na jeho nositely. Tedy na Vás. Je proto určitě nutné zvážit jak chcete štít konstruovat a k čemu má primárně sloužit. K tomu je zapotřebí určitý čas. Přikláním se k polopropustným štítům, kdy je možná korekce toho, co přijímáme zvenčí. Zároveň také neumožňují plnou izolaci, která se sebou přináší rizika. Pokud například bude štít postaven z železobetonových kvádrů jen těžko jde očekávat, že si jeho nositel bez větších problémů užije slunečného počasí nebo úsměvů okolních lidí. Schválně přeháním. :)

 

Odstínění

Osobně používám pro nerušený klid při soukromých rozhovorech v hlučných místech (hospoda, park plný lidí). Cílem není eliminovat hluk, ale snížit pravděpodobnost, že by okolí slyšelo o čem mluvím.

Technika je založena na vizualizaci velmi podobné jako u obranného štítu. Brání soukromý prostor uvnitř a generuje pro okolí šum.

Před samotnou vizualizací zmapujeme prostor, který chceme odstínit. Poté vizualizujeme jak prostor vyjímáme z okolního světa nebo jak jej ohraničujeme neproniknutelnou barierou pro ostatní náhodné posluchače. Čím menší prostor tím méně energie vynaložíme.

Odstínění lze také „předpřipravit“ a ve formě gesta použit. Zvyšuje se tak rychlost využití. Postupujeme stejně, jako při klasickém odstínění, jen za poslední krok přidáme formulku o uchování vzoru kouzla v určitém námi vymyšleném gestu. Například „V tomto gestu se skrývá odstínění.“

Výjezdní Sešlost ve Žďáře 6.-9.7.2012

Autor: | , 22. 06. 2012 | Komentáře: (4)

Navrhuji první červencový víkend (od pátku 6. do pondělí 9. července) zorganizovat výjezdní Sešlost ve Ždáře nad Sázavou.

Orientační přihláška ZDE: http://www.doodle.com/rxprtk8z7bcaefxb

(c) Graham Burnett

Program:

 1. Sešlost u ohně venku, na zahradě, nebo i v hospodě (podle chuti a počasí, pro velkoměšťáky jsou tu ceny mírné!)
 2. „Zahrádkářský workshop“, představení ideologie permakultury a hnutí „transition“ (ropný zlom, ničení půdy… pokračování toho, co jsem představoval na Mezi Světy) a ukázání různých přírodních procesů v zahradě,
 3. Práce na zahradě, sklizeň a konzumace jahod (!) atd.
 4. Výměna semen a všech možných domácích specialit
 5. Výlet(y) do okolí (Kostel sv. J. Nepomuckého na Zelené hoře se svou symbolickou geometrií, …)
 6. Skill sharing (k dispozici je garáž s dílnou, cirkulárka, nějaké dřevo, kdo chce může se pochlubit co umí a vyrobit třeba něco hezkého a užitečného pro zahradu a přitom to ostatní včetně mě naučit)
 7. Data sharing (externí harddisky s sebou)
 8. Diskuse o stavu a budoucnosti společnosti a světa (Tip: levicově intelektuální žvásty à la manière Slavoj Žižek; sdílení impresí o duchu doby)
 9. Sdílení toho co děláme / chceme dělat, a proč, a jak, a vzájemná inspirace
 10. Jóga, meditace, healing, rituál, instantní osvícení a proJasnění reality (volitelně)

Akce je průtoková (nechť si každý přijede a odjede kdy chce a může), nenáročná, nezávazná, vzdělávací, zábavná, spirituální i materiální, a tak skvělá, jak skvělí budou všichni, co se akce zúčastní. Jelikož všichni jste skvělí, nemůže to mít chybu! ;-)

S sebou:

 •  sami sebe
 •  záměr proč vlastně chcete přijet a co od toho očekáváte
 •  volitelně libovolné množství prvků z následující množiny: vlastní semena různých rostlin, vlastnoručně sklizené ovoce, zelenina, sušené plody, jiné domácí speciality, pivo, víno, medovina, víno, ženy, zpěv, hudební nástroje, jiné drogy na kterých jste závislí nebo se chcete závislými stát nebo k tomu chcete pomoct druhým, spacák a karimatka [nějaké deky i matrace tu nicméně jsou volné], externí harddisky (data sharing), dovednosti (skill sharing), dobrá nálada (mood sharing), deprese/úzkosti/stres (healing), přátelé (aby se radost násobila),

Přespání je zajištěno u nás doma, kde v celém RD je celé prázdné patro a v zásadě nekonečno prostoru pro nekonečno lidí = pro kohokoli, kdo bude chtít.

Budu se těšit a nebojte se tuhle pozvánku dál šířit :-) Případné dotazy rád zodpovím

— Martin M.
vulgo Brozkeff
martin.malec zavináč email tečka cz | jabber: brozkeff zavináč gmail tečka com | ICQ: 173820959  | Facebook | NYX ID: brozkeff

Adresa:
U Pily 193/11
Žďár nad Sázavou

Telefon:
+420 737740166, pevná linka do domu +420 561116371

Spojení:

 • rychlíkem z Brna každou hodinu nebo každé dvě hodiny (plus mínus), doba jízdy cca hodina a pět minut;
 • rychlíkem z Prahy (směr Brno, ale přes Havlíčkův Brod!!) to jede dvě a půl hodiny

Ze žďárského  nádraží to je pak buď pěšky půl hodiny, nebo se dá jet busem (linka 2, zastávka Bezručova-stadion; příp. linka 4, zastávka Wonkova)


Zvětšit mapu

Keywords: Výjezdní Sešlost, Pubmoot, přírodní zahrada, brigáda, permakultura, skill sharing, oheň, rituál, magie, alchymie

Křesťanská magie: Ježíš Nazaretský

Autor: | , 22. 12. 2011 | Komentáře: (8)

Magie

Mnohokrát jsem se v životě setkal s otázkou konfliktu křesťanství a magie. Lidé se často ptají, jak může být někdo zároveň mágem a křesťanem, nebo jak může s klidným svědomím křesťan a mág spolupracovat, když se tyto nauky navzájem vylučují a popírají. Faktem však je, že jsem nikdy nenašel nic, co by tyto učení navzájem popíralo a vylučovalo. Jediné co je totiž, až na výjimky, navzájem vylučuje jsou lidé, kteří chybně interpretují svá učení a v touze po jedinečnosti své pravdy tak vytváří hranice tam, kde byla původně vstřícnost a pochopení.

Pokračování článku

Chystané novinky v nakladatelství Vodnář

Autor: | , 13. 04. 2010 | Bez komentářů

ZeroCatchers

Edice, ve které vycházejí soudobí autoři jako Peter J. Carroll nebo Phil Hine, dostává konečně jméno KIAton!

Podle jednoho názoru to, co nemá jméno, neexistuje. Ačkoliv tedy nakladatelství Vodnář vydalo v letech 2005 a 2007 dva tituly z oblasti chaosmagie („Liber Null a Psychonaut“ a „Prachaos“) jako spíše zkušební projekt, měli jsme již v té době jasný koncept, jehož podstatou bylo publikovat stěžejní díla soudobé světové magie a filosofie. V současné době, kdy se už blíží čas vydání třetího titulu, rozhodli jsme se pokračovat v podobném duchu pod značkou samostatné edice jménem KIAton. Inspirací k tomuto názvu nám byl v první řadě Spareovský termín KIA, který je téměř jednou z ikon chaosmagie, pak také japonské KI, výraz používaný pro práci s energií – a doplňkově nám také ze zbytku názvu vyšel Aton, egyptské solární božstvo.

Pokračování článku

Nazpaměť nebo improvizovat?

Autor: | , 09. 03. 2009 | Komentář: (1)

Magie

“Obludo, jejíž nepochopitelná krutost zplodila život, aby jím trestala nevinné, která se odvažuješ zatratiti je pro kdož ví jaký prvotní hřích: která se odvažuješ trestati podle neznámo jakých výsad, chtěli bychom, abys doznal své nestoudné lži, své nesmiřitelné zločiny! chtěli bychom zatlouci ještě více tvé hřeby a hlouběji přitlačiti tvou trnovou korunu, chtěli bychom, aby zas a zas stékala tvá bolestná krev s okrajů zaschlých ran! … A my to můžeme učiniti a právě to konáme, znásilňujíce klid tvého těla, hanobiteli velkých neřestí, ochránče hloupých čistot, prokletý Nazaréne, lenošný králi, zbabělý Bože!”

Pokud provozujete ceremoniální magii, nelze se zpravidla vyhnout tomu, že občas musíte něco říct. A to říct, nemyslím, jako když říkáte paní prodavačce o 10 rohlíků, ale tím myslím provolání, inkantace, zaklínání atp.

Pokračování článku

další »