Téma: Rozhovory

Cyklus rozhovorů na různá témata dotýkající se spirituality a duchovní praxe.


Doporučení pro duchovní praktikující – rozhovor s Igorem Berkhinem

Autor: | , 09. 01. 2015 | Bez komentářů

Igor Berkhin

(c) Igor Berkhin, igorberkhin.org

Igor Berkhin je autorizovaným instruktorem Santi mahá sanghy, studijního programu pro zachování nauk dzogčhenu, založeného Čhögjal Namkhai Norbuem. Od počátku 90. let minulého století Igor působil jako anglicko-ruský tlumočník buddhistických seminářů mistrů různých škol buddhismu a bönu. Studoval lingvistiku a matematiku v Moskvě a Doněcku.

Tento krátký rozhovor se uskutečnil poslední den semináře Santi mahá sanghy pořádaného v jižních Čechách na konci prosince 2014 pro členy Mezinárodní komunity dzogčhenu. Rozhovor vedl, přepsal a z angličtiny přeložil Martin Malec. Anglický originál následuje na konci.

Pokračování článku

Rozhovor s Codym

Autor: | , 06. 04. 2013 | Bez komentářů

codyrozhvorO projektech, vizích a názorech na českou magicko-pohanskou komunitu s bývalým národním koordinátorem PFIcz, Pavlem „Codym“ Ungrem.

Codyho zřejmě netřeba představovat, ale pro ty, kteří ho přesto neznají: vyrostl v městečku v Krkonoších, avšak žije a působí v Praze. Pro běžné lidi je SEO konzultant, pro pohany především bývalý národní koordinátor (NC) PFIcz, spoluzakladatel Divinora a jednou z nejviditelnějších postav zdejší pohansko-magické komunity. Ačkoli jeho postoje byly často předmětem ostré kritiky, zůstal po něm velký kus práce na všech frontách. To už je však minulostí. Kam tedy zmizel?

Pokračování článku

Rozhovory se zakladateli Divinora – Strážce

Autor: | , 04. 03. 2013 | Bez komentářů

Buddha In Da HousePoslední ze série srovnávacích rozhovorů se zaměřil na Milana, který je mnohem známější pod přezdívkou Strážce. Přestože patří k těm služebně starším, je toho o něm známo poměrně málo, protože si kolem sebe rád uchovává určitou auru tajemna. Poznávacím znamením zvláště v čajovnách je jeho typická pozice v tureckém sedu a vzhled „sedícího Buddhy“.

 

 

Pokračování článku

Rozhovory se zakladateli Divinora – Troi

Autor: | , 02. 01. 2013 | Bez komentářů

Dalším na řadě je Troi – další věrný administrátor a organizátor Divinora. Jeho znalosti z oboru IT se nám mnohokrát hodily. Se svým nenápadným vystupováním a všudypřítomným Lokiovským úsměvem je zářným příkladem toho, že tichá voda mnohé břehy mele. Má za sebou poměrně dlouhou a pestrou praxi, ze které můžeme vypíchnout urbanšamanismus, Ásatrú nebo mystiku.
Pokračování článku

Rozhovory se zakladateli Divinora – Brozkeff

Autor: | , 27. 12. 2012 | Bez komentářů

Jak jinak než s podtitulem „Vivat academia ;o)“ – druhý ze série srovnávacích rozhovorů se zakladateli nám představí Martina, alias Brozkeffa, asi jediného člověka na této planetě, o kterém není přehnané se domnívat, že přečetl všechny knihy, které přečíst chtěl, a ještě ke každé z nich něco napsal. Studuje psychologii a pro Divinorum dělá vše možné; největší zásluhy si může počítat v oblasti IT a psaní. Jeho osobitý přístup se stal poměrně záhy legendou. Viz níže.

Pokračování článku

Rozhovory se zakladateli Divinora – Cornelius

Autor: | , 06. 12. 2012 | Bez komentářů

105pub_PP

Prásknu na něj, že v civilu studuje pedagogiku. A pokud se vám tento obor v kombinaci s magií zdá trochu jako paradox, tak věřte, že jste právě vystihli celou Cornyho osobnost.

Pokračování článku